גיבורים מספרים

למידה מהצלחות

יוסי, בחור צעיר, מקסים ורב כישורים, החל ליווי תעסוקתי לפני כ-5 שנים בבית חם.
הוא הגיע עם חרדות קשות ובטחון עצמי נמוך, חרדה חברתית שהקשתה עליו להמצא בחברת אנשים. בגלל החרדות, הוא התחיל ליווי בתעסוקה מעברית באולם ארועים כעורך שולחנות, שם המדריכה פגשה אותו יום יום, עודדה, תמכה וחיזקה את יכולותיו התעסוקתיות.
לאחר כמה חודשים בודדים מנהלת התעסוקה עודדה את יוסי לעבור לתפקיד שיותר הולם את כישוריו הגבוהים. יוסי כמובן חשש מאוד ולא רצה אבל רכזת התעסוקה המלווה אותו הבטיחה לו שלא יהיה לבד והיא תעזור לו בכל מה שיצטרך. יוסי החליט לבטוח בה, ועבר לעבוד כקופאי בחנות. עוד שלב בדרך… הרכזת אכן הגיעה יום יום לחנות שוחחה עם יוסי, תמכה ושיקפה לו את הצלחותיו. יוסי מספר כמה הנוכחות שלה נטעה בו ביטחון, כמה עזר לו לדבר על הקושי ועל המעסיק ולאט לאט הוא נרגע.
יוסי עבד מצויין ושוב אחרי מספר חודשים, המעסיק שבדיוק פתח סניף גדול וחדש בעיר, ביקש מיוסי לנהל את החנות. להגיע ב6.30 בבוקר, לפתוח את החנות, להיות אחראי על הכספים, הספקים, ההזמנות, הסחורה, הלקוחות וכו' והכל לבד!!!
מנחשים איך יוסי הגיב??
החשש הגדול היה להיות לבד.. "ואם לא ארגיש טוב??"
אבל המעסיק התעקש ספציפית עליו והרכזת תמכה, עודדה ונתנה כלים, אז הוא הסכים! יוסי מגיע לסניף כל בוקר עם האוטובוס הראשון, פותח, מסדר, מנהל ועושה עבודה שאין כדוגמתה כבר מעל 3 שנים??
היום הליווי התעסוקתי כבר הפך להיות יותר מרווח אך הוא ממשיך להפגש עם הרכזת ולעבוד על הקשיים שלו. למשל, עם פרוץ הקורונה החרדות צפו ועלו משמעותית, אז התמיכה היתה שוב אינטנסיבית. הרכזת סייעה לו לנרמל את החששות ולהפחית חרדה ויוסי המשיך לתפקד מעולה כמו שהוא יודע… וזה לא הסוף!
עם התקדמות תהליך ההחלמה של יוסי, בשנה האחרונה הוא החל לדבר על הרצון שלו בזוגיות והקמת משפחה, משהו שלא עלה בדעתו קודם בגלל שלא היה פנוי אליו ריגשית. הרכזת המהממת שלנו כיוונה אותו למקומות הרלוונטיים, יוסי יצא לשידוכים ו… התחתן לפני 5 חודשים!? כמובן שהרכזת גם הגיעה לחתונה המרגשת?
בשיחה עם הרכזת לפני החתונה, יוסי הציע להתחתן בזום? (חרדה חברתית וזה) אבל הרכזת סיפרה שהוא עמד בטקס בהתרגשות ובגבורה והיה מהמם גם שם.
כיום יוסי לומד לשלב חיי נישואין ועבודה, החל בתהליך להוצאת רשיון נהיגה ולומד בימים אלו ממש למבחן התאוריה. הוא ממשיך ומשתמש בליווי התעסוקתי לתמיכה רגשית.
הרכזת מוסרת לסיום:
"בזכות האמונה באדם, כל אחד יכול להגיע לאן שהוא רוצה! עם ליווי ותמיכה נכונים זה בהחלט אפשרי! אני מאוד אוהבת להשתמש בליווי ב"למידה מהצלחות" ככלי עבודה משמעותי".

מעוניינים להתנדב?

מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם!