יד ביד

אודות המרכז

גיל ההתבגרות טומן בחובו המון אתגרים למתבגרים. הזהות האישית מתעצבת לקראת החיים הבוגרים והנער או הנערה נדרשים לעיתים למשימות של "גדולים" , לשעות לימוד ארוכות, לעמידה בציפיות המסגרת החינוכית, המשפחה והקהילה . לעיתים סטנדרטים גבוהים להצלחה עשויים לגרום למצוקה ריגשית ולרצון לעזוב הכל ולהרים ידיים. שיעור הנשירה בקרב בני נוער מהמגזר החרדי, גבוה פי שניים מהמגזר הכללי, עקב נסיבות אלו וסיטואציות חיים מורכבות.

לרגע הזה של שניה לפני הנשירה, הוקם מרכז 'יד ביד' הנותן מעטפת של מענים טיפוליים לבני נוער ומתבגרים מהמגזר החרדי, בגילאי 12-18 , המצויים בנקודה קריטית בחייהם. כאלה המתמודדים עם תקופה מאתגרת ומוצאים את עצמם חסרי מיומנויות וכלים הנדרשים לתפקוד מיטבי ולהשתלבות נורמטיבית בחברה ובקהילה.

מטרת התכנית היא לייצר מענה מותאם תרבותית שמתייחס לחלקים השונים בחייו של המתבגר, בשלב משברי בחייו, ובכך לסייע במניעת הנשירה או ההיפלטות שלו מן המערכת ומן הקהילה.

המרכז פועל למניעת הנשירה באופן הוליסטי, הן מול גורמים חינוכיים בזיהוי ואיתור בני נוער במצוקה והן מול המתבגרים ובני משפחתם במתן תמיכה ריגשית והתמודדות עם המשבר.

הטיפולים והשירותים שלנו

טיפול פרטני קצר מועד

טיפול משפחתי

מענה קהילתי וחינוכי

הדרכת הורים

טיפול קבוצתי

כל מה
שחשוב
לדעת

מעוניינים להתנדב?

מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם!