סיפורו של רן

רן גדל בבית עם קשיים כלכלים קיצונים ובנוסף, אחיו אובחן כחולה סכיזופרניה ומאניה דיפרסיה קשה. המחלה התבטאה באלימות, קללות, זריקת חפצים על בני הבית ועוד. לרן היו הפרעות קשב וריכוז הם תורגמו לאי הצלחה במבחנים ובידוד חברתי קשה. פשיטת הרגל של אביו הובילה למעבר דירות לעיתים תכופות וחוסר יציבות במסגרת לימודים לאורך זמן. אכן, הדבר ה'יציב' היחיד בחייו היה החוסר יציבות.

נקודת אור אחת ויחידה הייתה בחייו – והיא יכולות הכדורגל המופלאות שלו. הוא היה אמן של ממש עם הכדור, להטט  ומשך התעניינות רבה מצד קבוצות שונות.  לנערים. הכדורגל הפך אט אט להיות כל עולמו של רן. הוא עבד קשה במשך כל העונה בכדי להרשים את המאמן לקראת משחק הדרבי בו אין שחקן שלא חולם לשחק ולכבוש.

היום הגדול הגיע, רן הזמין את כל חבריו לצפות ולעודד מהיציע תוך הבנה כי הוא יפתח בהרכב בוודאות. להפתעתו הוא לא שולב בין ה11 הפותחים אך הוא התנחם בכך שבוודאי הוא ישולב בהמשך המשחק…הדקות חולפות המחצית עברה מזמן והוא אינו רואה את כניסתו באופק. 90 הדקות הסתיימו ורן מיהר לחדרי ההלבשה …מקווה שלא להיתקל במבטים המזלזלים של חבריו שטרחו להגיע…

רן עזב את עולם הכדורגל באותו היום, את בית הספר ובעצם עזב את הכל! הוא הסתגר בבית, רק ששם….המצב לא היה טוב יותר. מצבו של אחיו החמיר והוא התדרדר בעקבותיו- הם היו מעבירים לילות שלמים בשיחות על מצבם ועל עתידם.

תשישות הנפש גברה על רן והוא אושפז בכפייה באשפוז יום לנוער והגיע למצב בו הוא שוכב ימים שלמים על הרצפה בבית החולים בלי קיום תקשורת מינימלית עם הסובבים אותו . בהמשך, משהתיצב מצבו הנפשי, ניגש לוועדת סל שיקום בה קיבל אישור לתעסוקה נתמכת – תכנית שיקום תעסוקתי ש'בית חם' פיתח לראשונה בישראל לפני 20 שנה.

הוא פנה לבית חם ונפגש עם רכז תעסוקה שהבחין בכישוריו של רן והצליח לשקף אותם שאף רן הכיר בהם. בהכוונתו של הרכז, ובשיתוף פעולה עם הדיור המוגן בו התגורר, רן החל קורס מקצועי כחונך. כיום הוא מדריך קבוצות של נפגעי נפש מטעם "בית חם" ועובד במשרה מכבדת ומאתגרת. בנוסף לכך רן חזר לשחק והיום הוא גאה מאד להיות הקפטן של קבוצת כדורגל!

סיפורים של גיבורים
מיכל גנוט

סיפורו של אלון

מעט לאחר שחרורו מאשפוז פסיכיאטרי, אימו חלתה במחלה קשה. יוסי טיפל בה בבית במסירות מופלאה, אך לדאבון לב כולם, לאחר כמה חודשים היא נפטרה….

קרא עוד »
סיפורים של גיבורים
מיכל גנוט

סיפורו של יוני

יוני נכנס לחדר הורים לאט ובשקט… הוא לא רצה שאמא תשמע אפילו את נעלי הקרוקס שלו…
"שתישן …" חשק את שפתיו. מזמן יודע יוני שהשינה מיטיבה עם אמא.
"אבל היום… היום אמא הבטיחה שתקח אותי לים. הלכתי בעצמי לחנות ובחרתי גלגל ים אדום," מלמל יוני לעצמו… ויצא מהחדר.
היה זה הטיול הראשון אותו הבטיחה אוסנת, אימו של יוני, בחופשת הקיץ הארוכה… והנה הגיע השעה המיועדת והיא ישנה ….

קרא עוד »
סיפורים של גיבורים
מיכל גנוט

סיפורו של רן

רן גדל בבית עם קשיים כלכלים קיצונים ובנוסף, אחיו אובחן כחולה סכיזופרניה ומאניה דיפרסיה קשה. המחלה התבטאה באלימות, קללות, זריקת חפצים על בני הבית ועוד…

קרא עוד »
סיפורים של גיבורים
מיכל גנוט

סיפורו של עידו

את הסיפור הזה נתחיל ברשותכם מהסוף. עידו נשוי באושר ואב לבן מקסים. מרוויח משכורת מכובדת ומתגמלת בתפקידו כאיש קריאטיב במשרד פרסום מהגדולים בארץ…

קרא עוד »
סיפורים של גיבורים
מיכל גנוט

סיפורה של אפרת

אפרת הייתה הנערה המוצלחת והיפה שתמיד כולם רצו בחברתה ובקרבתה. היא נישאה בגיל יחסית צעיר לחבר איתו הייתה כ-5 שנים .
החיים המשותפים גילו בפניה אדם שנראה שכלל לא הכירה משנותיהם המשותפות…

קרא עוד »
סיפורים של גיבורים
מיכל גנוט

סיפורו של רמי

רמי נולד לסביבה עזובה – בית לא מתפקד, הורים לא בריאים בנפשם ועוני משווע. ככל שרמי, בעל הנפש העדינה והרגישה, גדל, כך התעמקו הצלקות הנפשיות. כאשר הוא הגיע לסף יכולת ההתמודדות….

קרא עוד »