סיפורו של רמי


רמי נולד לסביבה עזובה – בית לא מתפקד, הורים לא בריאים בנפשם ועוני משווע. ככל שרמי, בעל הנפש העדינה והרגישה, גדל, כך התעמקו הצלקות הנפשיות. כאשר הוא הגיע לסף יכולת ההתמודדות, שכב במיטה ובהה בחלל יום אחר יום.
שכן טוב ואכפתי כאב את כאבו והצליח לדרבן אותו להגיע לבית חם. בהגיעו לבית חם בגיל 18, רמי אובחן כסובל מדיכאון עמוק. הטיפול התרופתי ותרפויטי השפיע עליו לטובה ופתח בלבו סדק של תקווה – אולי בכל אופן החיים שלי שווים משהו?! הבזיק בו הרצון להשתקם, ולמצוא סיפוק נפשי באמצעות תעסוקה מועילה בקהילה – אליה חתר הצוות המלווה בבית חם.
באבחון תעסוקתי במחלקת השיקום של בית חם, נדהמו לגלות ברמי כישורים אמנותיים מרשימים במיוחד – רמה של כישרון המחייבת השקעה ופיתוח שישדרג את היצירה של רמי ויהווה לו 'חכה' איתו הוא יוכל להתפרנס בכבוד וליהנות מסיפוק כל חייו. הוא נרשם לקורס עיצוב גרפי במכללה מובילה כאשר עמותת בית חם לוקחת חסות לגייס את שכר הלימוד עבורו.
רמי חש כי נפתחו לפניו חיים חדשים! הוא מצא ביטוי אומנותי לרגשותיו ונפשו נסקה לגבהים. לאחר שסיים את הקורס בהצטיינות רבה הוא המשיך לקורס מתקדם. גם כאן עמותת בית חם דאגה למימון שכר הלימוד כאשר אנשים בעלי לב חם נוטלים חלק במהפיכת חייו של רמי. תורם אחד הגדיל לעשות – הוא הציע לקנות את עבודת הגמר שלו!
עוד תשמעו עליו ותתפלאו מיצירותיו!

סיפורים של גיבורים
מיכל גנוט

סיפורו של אלון

מעט לאחר שחרורו מאשפוז פסיכיאטרי, אימו חלתה במחלה קשה. יוסי טיפל בה בבית במסירות מופלאה, אך לדאבון לב כולם, לאחר כמה חודשים היא נפטרה….

קרא עוד »
סיפורים של גיבורים
מיכל גנוט

סיפורו של יוני

יוני נכנס לחדר הורים לאט ובשקט… הוא לא רצה שאמא תשמע אפילו את נעלי הקרוקס שלו…
"שתישן …" חשק את שפתיו. מזמן יודע יוני שהשינה מיטיבה עם אמא.
"אבל היום… היום אמא הבטיחה שתקח אותי לים. הלכתי בעצמי לחנות ובחרתי גלגל ים אדום," מלמל יוני לעצמו… ויצא מהחדר.
היה זה הטיול הראשון אותו הבטיחה אוסנת, אימו של יוני, בחופשת הקיץ הארוכה… והנה הגיע השעה המיועדת והיא ישנה ….

קרא עוד »
סיפורים של גיבורים
מיכל גנוט

סיפורו של רן

רן גדל בבית עם קשיים כלכלים קיצונים ובנוסף, אחיו אובחן כחולה סכיזופרניה ומאניה דיפרסיה קשה. המחלה התבטאה באלימות, קללות, זריקת חפצים על בני הבית ועוד…

קרא עוד »
סיפורים של גיבורים
מיכל גנוט

סיפורו של עידו

את הסיפור הזה נתחיל ברשותכם מהסוף. עידו נשוי באושר ואב לבן מקסים. מרוויח משכורת מכובדת ומתגמלת בתפקידו כאיש קריאטיב במשרד פרסום מהגדולים בארץ…

קרא עוד »
סיפורים של גיבורים
מיכל גנוט

סיפורה של אפרת

אפרת הייתה הנערה המוצלחת והיפה שתמיד כולם רצו בחברתה ובקרבתה. היא נישאה בגיל יחסית צעיר לחבר איתו הייתה כ-5 שנים .
החיים המשותפים גילו בפניה אדם שנראה שכלל לא הכירה משנותיהם המשותפות…

קרא עוד »
סיפורים של גיבורים
מיכל גנוט

סיפורו של רמי

רמי נולד לסביבה עזובה – בית לא מתפקד, הורים לא בריאים בנפשם ועוני משווע. ככל שרמי, בעל הנפש העדינה והרגישה, גדל, כך התעמקו הצלקות הנפשיות. כאשר הוא הגיע לסף יכולת ההתמודדות….

קרא עוד »