חם בבית

אינה שוברת את הסטטיסטיקה!

הידעתם? לפי נתוני הלמ"ס, מעל 55,000 לקויי שמיעה/חירשים חיים בישראל. רובם מבוגרים, אך לפחות 6,700 נמצאים בגיל עבודה. נתון פחות מרגש הוא שלפחות מחציתם אינם עובדים ופחות מ-20% מהם אקדמאים.

לרגל יום השמיעה הבינלאומי רצינו שתכירו את אינה שלנו ששוברת כל סטטיסטיקה👑 וגם תוכלו ללמוד ממנה על עולם השמיעה (או אי השמיעה).

אינה טל, 35, נשואה+ 2 מק. ביאליק, לקויית שמיעה מגיל 0. אחרי שעברה ניתוח, יש לה שתל קוכליארי שעוזר לה לשמוע, לתקשר עם הסביבה ולחיות חיים מספקים ואיכותיים.

אינה עובדת כמקדמת תעסוקה בבית חם כשנתיים. היא מלווה אנשים עם מוגבלויות ומסייעת להם להשתלב בתעסוקה החופשית, תוך עבודה שיקומית מקדמת, והיא עושה עבודה נפלאה! מלאת אמפתיה ומקצועיות!

לאינה תואר ראשון ותעודת הוראה בתקשורת חזותית.

השנה החלה ללמוד הסבה לתואר שני בעבודה סוציאלית(!) במכללת תל חי. פעמיים בשבוע בהכשרה מעשית בקופ"ח, בסיוע למטופלים באופן פרטני – במיצוי זכויות ובפן הריגשי. וכל זה בזמן מלחמה… המכללה מטווחת וכרגע לומדים בזום, אז בכדי לשמוע ולהצליח ללמוד, אינה נעזרת בתמלולים (מסל תקשורת), מכשיר Minimic, המתחבר למחשב ולמכשיר השמיעה בבלוטות' ומכשיר FM בכיתה. בעבודה היא משתמשת בטלפון עם מעבד מתאים, בקריאת שפתיים, בתמלולים  ובכל מיני הנגשות והתאמות שהיא צריכה בכדי לבצע את עבודתה. הכי עוזר תמיד, זה פשוט לומר בתחילת השיחה שהיא לקויית שמיעה וצריכה שתדברו ברור. זה לרוב עובד ואף מעורר רגישות  מהסביבה.

ואם כבר מדברים על המלחמה, חשבתם איך היא יודעת שיש אזעקה ומתי להיכנס לממ"ד??

אז היה סיפור גדול בקהילת החרשים, מתוך חשש אמיתי לחייהם ולחיי משפחתם. הם הרי לא יכולים לשמוע את האזעקות. מאחר ולא קיבלו מענה בתחילת המלחמה, קמו יוזמות פרטיות שדאגו לצמידים חכמים שמתריעים על אזעקות ברטט. חלק  מהרשויות המקומיות אימצו את הרעיון וחילקו לתושביהם לקויי השמיעה. אינה ועוד חברי קהילה פעלו מול ראש העיר במקום מגוריה שהסכים לבקשתם, וגם שם קיבלו.

בקיצור יש המון מה ללמוד מאינה ובעיקר להעריך את חוזקה ואת נחישותה! ההתמודדות עם לקות שמיעה היא מורכבת ואינה משתמשת בכל כלי עזר בכדי לתקשר עם הסביבה ולהצליח – עם הילדים, עם מקבלי השירות, עם מטופלים ובכלל… לא לשמוע זה אחד החששות הגדולים שלה (סיבוכים בשתל, ירידה בשמיעה, ניתוחים ועוד). מבחינתה זה יהיה חוסר תפקוד וחוסר אונים בכל היבטי החיים. אבל כרגע  היא ממש בטוב ובדרך להגשמת החלום – טיפול באנשים❤️

אנו מאחלים לה המון הצלחה! מבחינתנו היא לגמרי 👸 !!!

מעוניינים להתנדב?

מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם!